Çok kapsamlı aktivitelerle sanatı, hayal gücünü içeren oyun ve fiziksel görünümlerini geliştirmek adına Rainbow kids club çocuğunuzla yakından ilgilidir. Okula başlayacak çocuğunuza nasıl davranmanız gerektiğini de sizinle paylaştık. Okula ilk adım sizin için yazdık.

Kreşe gidemeyen yada istemeyen çocuk kendini güvende hissetmez sorunlar yaşatır. Mutsuz olurlar annelerinden annelerin den ayrı bir etkinlik yapmayı düşünemez ve endişe duyarlar. Okulu sevmeleri tesadüf değildir. Ailevi etken çok önemlidir. (özgüven) Çocuklar sizlerin ne hissettiğini hemen anlarlar. Onları hazırlamak zor olsa da hedefimiz mutlaka başarıya ulaşmaktır.

Çocuğunuzu okul listesini hazırlama sürecine dahil edin. Okul çantasını beraber seçin. Çocuğunuzu okula bırakıp dışarıda onu beklediğinizi söylemeyin. Çünkü çocuk sizin dışarıda olduğunuzu bilirse kendini arkadaşlarına ve okula veremez. Aklı sizde kalır. Okulun hayatının bir parçası olduğunu hissettirilmelidir. Çocuklarınıza 1.5 yaşından itibaren sosyalleşmeyi, paylaşmayı sağlayın.

Tabii ki şunu unutmayın bütün çocuklar ve bebekler farklıdır. Siz doğru davranışları yapın içiniz rahat olsun asla kendinizi suçlamayın.  Her ebeveyn bilir, öğretir. Tıpkı bizim gibi…

BİZ BİLİYORUZ ÖĞRETİYORUZ …